Žij tady a teď!

S tímto mottem nejčastěji pracuji s mými klienty a je mé nejoblíbenější.

Klienti přicházejí na sezení s tím, že nejsou úplně spokojeni, ať již ve vztahu nebo v jiné oblasti.

Většina z nás chce být šťastná v obecném slova smyslu. Naše vnímání štěstí je ale poněkud zkreslené. Máme pocit, že budeme šťastní, „když“ se stane něco jiného. Nějaká událost, věc nebo osoba přinese štěstí do našich životů. Na druhé straně by nám to umožnilo být přítomni a jednoduše si užít okamžik, žít zde a teď.

Zkuste se podívat na svůj život jinak, abyste žili tady a teď a nedostali jste se do situace, kdy nejste spokojeni:

  • Okolím všechno začíná. Všichni jsme totiž průměrem pěti osob, kterými se nejvíce obklopujeme. V prostředí, které nás zvedá, dole nezůstaneme.
  • Začněte klást své štěstí na první místo: říkáme, jak se máme rádi. Jak nám záleží na našem štěstí. A ve skutečnosti se trápíme lidmi, kteří se netrápí pro nás, obětujeme se pro ty, kteří nás obětují, milujeme ty, kteří nám ubližují…  Tomu říkáme „záleží mi na sobě“? Není to spíš naopak?
  • Naplánujte si na každý den jednu věc – i maličkost, na kterou se ten den budete těšit (setkání s kamarádkou/kamarádem, masáž, kadeřník, procházka zimní krajinou, nějaký sport, dortík, víno/pivko/ svařák, hezký film či kniha….)
  • Nebuďte myšlenkami v minulosti nebo budoucnosti (je třeba začít vnímat a prožívat přítomnost být tady a teď.) Proč když jste doma, přemýšlíte nad prací a neužíváte si, že jste s rodinou, partnerem, kamarádem/kamarádkou a když jste v práci, přemýšlíte nad tím, co je doma potřeba udělat? Zkuste to jeden den a uvidíte jak budete více efektivní doma i v práci:)
  • Neměňte se – kdykoli se musíme ponižovat, obhajovat, popírat své Já, kdykoli nás okolí nutí, abychom se měnili v někoho jiného, stáváme se pouze kopií nějaké jiné osoby, a kopie je vždy méně než originál. Když se stáváme kopií, ztrácíme svou vlastní hodnotu, a to jak v očích druhých, tak bohužel i ve svých.
  • Dlouho toužíte realizovat váš sen, ale okolí vás odrazuje, jděte do toho, je to jen a jen váš sen, ne nikoho jiného!

Autorka článku: Radka Minaříková

HLEDÁTE SVÉHO KOUČE A NE A NE HO NAJÍT?

Rádi vám s výběrem pomůžeme!

Vyplňte váš e-mail a my se s vámi spojíme. Zdarma Vám vybereme kouče, který bude odpovídat vašim požadavkům ohledně tématu, časového rozvržení a dalších parametrů.